Nawigacja

Plan pracy 2024/2025 Statut przedszkola Program wychowawczy Podstawa programowa wych. przedszkolnego i klasy Konwencja Praw Dziecka Bezpieczeństwo podczas zabaw i wycieczek Obowiązki w zakresie bezpieczeństwa Standardy Ochrony Małoletnich Regulamin fanpage Facebook

Dokumenty

Plan pracy 2024/2025

 

ROCZNY PLAN PRACY DYDAKTYCZNO-WYCHOWACZEJ

PRZEDSZKOLA NR 1 Z GRUPAMI ŻŁOBKOWYMI

„POD JARZĘBINKĄ” W MIĘDZYRZECZU

NA ROK SZKOLNY 2024/2025

 

Priorytety przedszkola na rok szkolny 2024/2025:

  1. Promocja zdrowia.
  2. Kształtowanie u wychowanków sprawności w czynieniu dobra, na podstawie diagnozy potrzeb rozwojowych dzieci.
  3. Wspieranie dzieci do rozwijania ich aktywności fizycznej.
  4. Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnej w procesach edukacyjnych do rozwijania kompetencji cyfrowych dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego korzystania z mediów.
  5. Organizacja i udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom, rodzicom i nauczycielom.

 

 

 

Roczny Plan Pracy został opracowany w oparciu o:

 

  1. Statut Przedszkola.
  2. Wnioski sformułowane na posiedzeniu Rady Pedagogicznej kończącej rok szkolny 2023/2024.
  3. Koncepcję pracy przedszkola.
  4. Przyjęty do realizacji program wychowania przedszkolnego „Wokół przedszkola”.
  5. Kierunki realizacji polityki oświatowej państwa ustalone na rok szkolny 2024/2025.
  6. Podstawę programową wychowania przedszkolnego.
  7. Obserwację i diagnozę potrzeb oraz zainteresowań dzieci.
  8. Oczekiwania rodziców wobec przedszkola.
 

 

Kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2024/2025:

 

  1. Edukacja prozdrowotna w szkole – kształtowanie zachowań służących zdrowiu, rozwijanie sprawności fizycznej i nawyku aktywności ruchowej, nauka udzielania pierwszej pomocy.
  2. Szkoła miejscem edukacji obywatelskiej, kształtowania postaw społecznych i patriotycznych, odpowiedzialność za region i ojczyznę. Edukacja dla bezpieczeństwa i proobronna.
  3. Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego. Rozwijanie u uczniów i wychowanków empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Podnoszenie jakości edukacji włączającej i umiejętności pracy z zespołem zróżnicowanym.
  4. Wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie. Poprawne metodycznie wykorzystywanie przez nauczycieli narzędzi i materiałów dostępnych w sieci, w szczególności opartych na sztucznej inteligencji, korzystanie z zasobów Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej.

 

 

 

 

 

 

Zadania do realizacji na rok szkolny 2024/2025:

  1. Ogólnopolski Program „Przedszkole Promujące Zdrowie” .
    Koordynator: Halina Kołodziejczyk
  2. Realizacja priorytetów przedszkola na rok szkolny 2024/2025.

 

 

ZADANIA NA ROK SZKOLNY  2024/2025 
 

 

NAZWA ZADANIA I SPOSÓB REALIZACJI

 

TERMIN

 

EWALUACJA

OSOBY ODPOWIEDZIALNE
ZA REALIZACJĘ

Realizacja Programu „Przedszkole Promujące Zdrowie”

  • Zorganizowanie i wzbogacanie razem z dziećmi kącika zdrowia.
  • Integracja grupy, budowanie atmosfery życzliwości, akceptacji, bezpieczeństwa.
  • Tworzenie przez nauczycieli warunków aktywności promującej działania prozdrowotne.
  • Promowanie ruchu jako codziennej aktywności dla utrzymania zdrowia.
  • Angażowanie rodziców w działalność prozdrowotna i edukowanie rodziców w tym zakresie.
  • Współpraca ze środowiskiem lokalnym, branie udziału w wyjściach i wycieczkach związanych z tematyką programu.

Cały rok

Zapis w dzienniku

Relacja na stronie internetowej przedszkola
i Facebooku

Diagnozy dzieci

 

Wszyscy nauczyciele
Halina Kołodziejczyk

Działania przedszkola sprzyjają rozwijaniu sprawności dzieci w czynieniu dobra.

  • Umożliwianie dzieciom nabywania doświadczeń do podejmowania działań społecznych skierowanych na czynienie dobra, dokonywanie oceny, czym jest czynienie dobra – kreowanie u dzieci postawy współpracy i pomocy.
  • Rozbudzanie wrażliwości na potrzeby innych ludzi, dostrzeganie pozytywnych cech w innych.
  • Nabywania umiejętności wczuwania się w stany emocjonalne i  sytuacje innych ludzi – budowanie u dzieci świadomości własnych uczuć.
  • Czynienie dobra wobec innych z jednoczesnym kształtowaniem poczucia własnej wartości i pewności siebie, która jest potrzebna w wyznaczaniu własnych granic.
  • Korzystanie z różnych pozycji literatury do dostarczania wzorców empatycznych zachowań człowieka.
  • Włączenie dzieci w akcje charytatywne „Dzień Piżamy” i pomoc dla Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze, zbiórka nakrętek dla Leny.
  • Organizowanie zajęć i zabaw, w których dziecko będzie miało możliwości stawiania pytań, analizowania zachowań, wymiany poglądów na temat tego, czym są dobro, czynienie dobra, empatia, koleżeńskość, współpraca.
  • Stosowanie metod i form pracy rozwijających wrażliwość emocjonalną dziecka na potrzeby słabszych.
  • Udział w konkursie plastycznym „Dobro i piękno oczami przedszkolaka”.
  • Udział w dniu Dobrego Kolegi i Dnia Życzliwości,
  • Analiza bieżących problemów wychowawczych pojawiających się w poszczególnych grupach, przekazanie informacji na zebraniu rady pedagogicznej w celu ustalenia działań i profilaktyki.
  • Organizowanie różnorodnych form współpracy z rodzicami oraz środowiskiem lokalnym w kreowanie u dzieci postaw pomocy innym i współpracy.

Cały rok

Dzień Dobrego Kolegi i Koleżanki (Walentynki)

Dzień Życzliwości

 

Zapis w dzienniku

Relacja na stronie internetowej przedszkola i Facebooku

Diagnozy dzieci

 

 

Wszyscy nauczyciele

Aleksandra Prokop

Halina Kołodziejczyk

Renata Pindara-Grocholewska

 

Różnorodne działania przedszkola wspierają aktywność dziecka w zakresie rozwijania sprawności fizycznej i zdrowotnej.

        • Planowanie zajęć adekwatnie do potrzeb dziecka, zapewnienie bezpieczeństwa w czasie zajęć, stosowanie pomocy i ochrony przy wykonywaniu trudniejszych ćwiczeń oraz przestrzeganie porządku podczas zajęć rozwoju ruchowego (np. przebieranie się w stroje sportowe na zajęcia ruchowe).
        • Wdrażanie dzieci i społeczności przedszkolnej do aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, przestrzegania zasad zdrowotności poprzez organizowanie zajęć i zabaw rozwijających aktywność fizyczną w budynku przedszkola oraz na świeżym powietrzu – zgodnie z planem pracy i ramowym rozkładem dnia przedszkola.
        • Rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej dzieci w zakresie prawidłowej postawy, motoryki: szybkości, gibkości, zwinności, koordynacji ruchowej, koordynacji ruchowej, pozytywnej motywacji do zabaw i zajęć ruchowych poprzez stosowanie różnorodnych form i metod rozwoju ruchowego dzieci, w tym stosowanie alternatywnych metod rozwoju ruchowego (np.: metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, edukacja przez ruch, metoda Kniessów, Orfa i Labana).
        • Umożliwienie dzieciom poznanie nowych form i sposobów rozwijania aktywności fizycznej, rozwijania sprawności fizycznej poprzez:

- doposażenie sal przedszkolnych w sprzęt sportowy,

- zorganizowanie kącików zainteresowań dzieci w zakresie różnych form rozwoju ruchowego,

- organizację zabaw sportowych

- aranżację przestrzeni edukacyjnej umożliwiającej dziecku nabywanie samodzielności w wykonywaniu czynności samoobsługowych.

Cały rok

Konkurs „Szlachetne zdrowie”

 

Zapis w dzienniku

Relacja na stronie internetowej przedszkola i Facebooku

Diagnozy dzieci

 

Wszyscy nauczyciele

Aleksandra Prokop

W przedszkolu skutecznie wykorzystuje się technologię informacyjno-komunikacyjną w procesach edukacyjnych, rozwijane są kompetencje cyfrowe dzieci.

  • Nauczyciele stosują środki i metody wspomagające indywidualny rozwój dzieci, korzystają w procesie kształcenia z narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne.
  • Organizowany w przedszkolu proces kształcenia umożliwia dzieciom poznanie technologii cyfrowej, rozwija kompetencje cyfrowe, w szczególności w zakresie krytycznego korzystania z treści publikowanych w Internecie.
  • Kąciki zainteresowań technologią informacyjno-informacyjną w oddziałach umożliwiają dzieciom poznanie nowoczesnych rozwiązań informacyjno-komunikacyjnych, posługiwanie się nimi i rozwijanie zainteresowań w tym zakresie.
  • Organizacja zajęć rozwijających umiejętności i uzdolnienia dzieci, w tym z bezpiecznym korzystaniem z narzędzi i zasobów technologii komputerowej i sprzętu komputerowego.

Cały rok

 

Dzień Bezpiecznego Internetu

Zapis w dzienniku

Relacja na stronie internetowej przedszkola i Facebooku

Diagnozy dzieci

 

Wszyscy nauczyciele

Działania przedszkola zapewniają organizowanie i udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom, rodzicom i nauczycielom.

  • Prowadzenie diagnozy potrzeb rozwojowych dzieci przez nauczycieli, specjalistów zatrudnionych w przedszkolu i we współdziałaniu z instytucjami wspierającymi rozwój dzieci – analiza trudności edukacyjnych oraz sukcesów dzieci, ustalenie wniosków i sposobów wspomagania rozwoju i edukacji,
  • Określanie mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień dzieci,
  • Rozpoznawanie przyczyn trudności w funkcjonowaniu dziecka, w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie dziecka i jego uczestnictwo w życiu przedszkola,
  • Podejmowanie działań sprzyjających rozwojowi kompetencji oraz potencjału dziecka w celu podnoszenia efektywności nabywania sprawności,
  • Zapobieganie i przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci poprzez realizowanie standardów ochrony dzieci przed krzywdzeniem, zagrożeń na które mogą być narażone,
  • Korzystanie w procesie kształcenia z narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne,
  • Współpraca z poradnią w procesie diagnostycznym i postdiagnostycznym, w szczególności w zakresie oceny funkcjonowania dziecka.
  • Doskonalenie kompetencji nauczycieli w zakresie rozpoznawania potrzeb i możliwości dzieci oraz organizowania i udzielania dzieciom pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Cały rok

Zapis w dzienniku

Relacja na stronie internetowej przedszkola i Facebooku

Diagnozy dzieci

 

Wszyscy nauczyciele

Psycholog

Pedagog specjalny

 

 

 

 

PRACA Z WYCHOWANKIEM

 

FORMY I SPOSOBY REALIZACJI

TERMIN

OSOBY ODPOWIEDZIALNE

EWALUACJA

1.

Zorganizowanie i wzbogacanie razem z dziećmi kącików zainteresowań

Cały rok

Wszyscy nauczyciele

Kąciki zainteresowań

2.

Integracja grupy, budowanie atmosfery życzliwości, akceptacji, bezpieczeństwa.

Cały rok

Wszyscy nauczyciele

Zapis w dzienniku

3.

Zapoznawanie dzieci z zasadami zdrowego odżywiania, ekologicznych upraw, sportowego stylu  życia.

Cały rok

Wszyscy nauczyciele

Zapis w dzienniku

4.

Tworzenie przez nauczycieli warunków aktywności promującej działania prozdrowotne.

Cały rok

Wszyscy nauczyciele

Zapis w dzienniku, relacja na stronie internetowej przedszkola

5.

Udział dzieci w ogólnopolskich, przedszkolnych i międzyprzedszkolnych konkursach i uroczystościach związanych z promocją zdrowia:

  • Konkurs językowy „My English Song”
  • Konkurs matematyczny „Z matematyką za pan brat od przedszkolnych lat”
  • Konkurs plastyczny „Dobro i piękno oczami przedszkolaka”
  • Konkurs recytatorski „Szlachetne zdrowie”

Według harmonogramu konkursów i uroczystości

 

 

 

 

Zapis w regulaminie konkursów

6.

Współpraca ze środowiskiem lokalnym, branie udziału w wyjściach i wycieczkach związanych z tematyką realizowanych zadań:

  • Nadleśnictwo Międzyrzecz
  • Biblioteka Publiczna w Międzyrzeczu
  • Zamek i Muzeum w Międzyrzeczu
  • Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzeczu
  • Powiatowa Straż Pożarna w Miedzyrzeczu

Cały rok

Wszyscy nauczyciele

Zapis w dokumentacji

 

 

 

 

DOSKONALENIE WARSZTATU PRACY NAUCZYCIELI

 

FORMY I SPOSOBY REALIZACJI

TERMIN

OSOBA ODPOWIEDZIALNA

EWALUACJA

1.

Wykorzystywanie w pracy zbiorów bibliografii przedszkolnej i wzbogacenie o nowe pozycje literatury z zakresu edukacji.

Cały rok

Dyrektor Wszyscy nauczyciele

Zapis w dokumentacji

2.

Wzbogacenie bazy przedszkolnej w internetowe pomoce dydaktyczne ułatwiające organizację i podnoszące atrakcyjność zajęć.

W miarę potrzeb

Dyrektor Wszyscy nauczyciele

Wizualizacja

3.

Planowanie zajęć z wykorzystaniem aktywizujących metod pracy w celu pobudzania aktywności poznawczych.

Cały rok

Wszyscy nauczyciele

Zapis w dokumentacji

4.

Obserwacja i diagnoza umiejętności dzieci.

Październik 2024

Czerwiec 2025

Wszyscy nauczyciele

Arkusze obserwacji i diagnozy

5.

Indywidualna praca z dzieckiem zdolnym oraz z dzieckiem z trudnościami edukacyjnymi

Październik 2024

Cały rok

Wszyscy nauczyciele

Indywidualne plany pracy

6.

Udział nauczycieli w szkoleniach w ramach WDN w celu wzbogacenia warsztatu pracy nauczyciela o nowatorskie metody i formy wspomagające rozwój fizyczny i poznawczy dzieci.

Zgodnie z planem

WDN

Wszyscy nauczyciele
Daria Puhacz-Mazurek

Renata Pindara-Grocholewska

Zapis w protokolarzu

7.

Wzajemna wymiana doświadczeń – dzielenie się wiedzą, wymiana pomocy dydaktycznych, wymiana literatury, scenariuszy zajęć.

Cały rok

Wszyscy nauczyciele

Scenariusze zajęć, notatki własne

8.

Współdziałanie przedszkola z rodzicami.

Cały rok

Wszyscy nauczyciele

Zapis w

dokumentacji

9.

Wykorzystywanie rozmaitych narzędzi multimedialnych  w codziennej pracy przedszkola.

Cały rok

Wszyscy nauczyciele

Zapis w dokumentacji

10.

Urządzenie i wzbogacanie kącików zainteresowań

Cały rok

Wszyscy nauczyciele

Kąciki zainteresowań

11.

Organizowanie wycieczek i spotkań wspomagających wielokulturowe poznawanie świata.

Cały rok – w miarę możliwości

Wszyscy nauczyciele

Zapis w dokumentacji

 

 

 

WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

 

FORMY I SPOSOBY REALIZACJI

TERMIN

OSOBY ODPOWIEDZIALNE

EWALUACJA

1.

Udostępnianie i zapoznawanie z literaturą związaną z rozwojem dziecka

Cały rok

Wszyscy nauczyciele

Gazetka przedszkolna, strona internetowa przedszkola

2.

Wzbogacenie kącików zainteresowań o różnorodne materiały.

W miarę możliwości

Wszyscy nauczyciele

Kąciki zainteresowań

3.

Zapoznanie z wynikami przeprowadzonej obserwacji i diagnozy .

Październik 2024

Czerwiec 2025

Wszyscy nauczyciele

Protokół zebrania z rodzicami

4.

Prowadzenie rozmów, przekazywanie najważniejszych informacji rodzicom dotyczących rozwoju dziecka (zebrania z rodzicami, konsultacje z rodzicami).

Cały rok

Wszyscy nauczyciele

Protokoły zebrań, konsultacje indywidualne

5.

Zachęcanie rodziców do bieżącego zapoznawania się z informacjami zawartymi na stronie internetowej.

Cały rok

Wszyscy nauczyciele

Zapis w dokumentacji

6.

Angażowanie rodziców w działalność na rzecz przedszkola – zachęcanie do współudziału w organizacji dni specjalnych, Jarmarku Mikołajkowego; udziału w warsztatach, zajęciach otwartych.

Cały rok

Wszyscy nauczyciele

Zapis w dokumentacji

Relacja na stronie internetowej przedszkola

 

 

 

WSPÓŁPRACA Z INSTYTUCJAMI LOKALNYMI

 

FORMY I SPOSOBY REALIZACJI

TERMIN

OSOBA ODPOWIEDZIALNA

EWALUACJA

1.

Stały kontakt z Biblioteką Publiczną Gminy i Miasta

Międzyrzecz.

Cały rok

Według harmonogramu

Wszyscy nauczyciele

Zapis w dzienniku

2.

Udział dzieci w ogólnopolskich, przedszkolnych i międzyprzedszkolnych konkursach.

Cały rok – w miarę możliwości

Wszyscy nauczyciele

Zapis w dokumentacji

3.

Wzmacnianie życzliwych relacji z lokalnymi instytucjami poprzez wysyłanie kartek okolicznościowych.

Grudzień 2024

Kwiecień 2025

Dyrektor

Wszyscy nauczyciele

 

4.

Współpraca z marketami budowlanymi Mrówka i Bricomarshe – budowa ścieżki zdrowia.

Cały rok – w miarę możliwości

Dyrektor

Aleksandra Prokop

 

 

 

 

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNYCH

NA ROK SZKOLNY 2024/2025

l.p.

Nazwa uroczystości

Do kogo skierowane

Termin

Osoba odpowiedzialna za organizację

1.

Dzień Kropki

Dzieci z wszystkich grup

13 września

(piątek)

Halina Kołodziejczyk

2.

Festyn Przedszkolny

Dzieci z wszystkich grup, nauczyciele, rodzice, Dyrektor

18 września (środa)

Aleksandra Prokop

3.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dzieci z wszystkich grup

20 wrzesień
(piątek)

Marta Drzymała,
Malwina Poterska

 

4.

Jarzębinkowy Dzień Jesieni
 

Dzieci, nauczyciele

październik

Daria Puhacz-Mazurek

5.

Pasowanie na przedszkolaka

Dzieci, nauczyciele, rodzice

październik

Malwina Poterska

6.

Dzień Edukacji Narodowej
 

Dzieci, nauczyciele

14 październik

(poniedziałek)

Renata Pindara Grocholewska

7.

Święto 11 listopada
 

Dzieci i nauczyciele

8 listopada
(piątek)

Halina Kołodziejczyk

8.

Dzień Życzliwości

Dzieci i nauczyciele

21 listopada (czwartek)

Renata Pindara- Grocholewska

 

   9.

  Andrzejki
 

Dzieci i nauczyciele

29 listopad
(piątek)

Wszyscy nauczyciele.

10.

Mikołajki

Dzieci i nauczyciele

6 grudzień

(piątek)

Karolina Tuczyńska

11.

Kiermasz Mikołajkowy
Występ Mikołajkowy pod Ratuszem

Dzieci, nauczyciele, rodzice, Dyrektor

6 grudzień

(piątek)

Wszyscy nauczyciele.

Daria Puhacz-Mazurek

Renata Pindara-Grocholewska Koordynator: Aleksandra Prokop

12.

Warsztaty Bożonarodzeniowe dla Rodziców

Dzieci i nauczyciele

grudzień

Wszyscy nauczyciele

13.

Zimowy Koncert dla Babci i Dziadka

Dzieci i nauczyciele

Styczeń 2025

Wszyscy nauczyciele

14.

Bal karnawałowy

Dzieci i nauczyciele

Luty

 2025

Wszyscy nauczyciele.
Koordynator: Malwina Poterska

15.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzieci i nauczyciele

11 luty
(wtorek) 2025

Wszyscy nauczyciele

16.

Dzień Dobrego Kolegi i Koleżanki (Walentynki)

Dzieci i nauczyciele

14 luty (piątek) 2025

Halina Kołodziejczyk

17.

Powitanie wiosny

Dzieci i nauczyciele

20 marzec
(czwartek) 2025

Karolina Tuczyńska

18.

Spotkanie Wielkanocne z Rodzicami

Dzieci, nauczyciele, rodzice, Dyrektor

Kwiecień 2025

Wszyscy nauczyciele.

 

19.

Dzień Flagi

Dzieci i nauczyciele

30 kwietnia (środa) 2025

Renata Pindara-Grocholewska

20.

Piknik Rodzinny „Mama, Tata i ja”

 Nadleśnictwo Głębokie

Dzieci, nauczyciele, rodzice, Dyrektor

Maj 2025

Wszyscy nauczyciele.
Koordynator: Daria Puhacz-Mazurek

21.

Dzień Dziecka
 

Dzieci, nauczyciele i rodzice

2 czerwca

(poniedziałek) 2025

Wszyscy nauczyciele.
Koordynator:  Marta Drzymała

22.

Uroczyste zakończenie roku

Dzieci, nauczyciele i rodzice

czerwiec

Daria Puhacz-Mazurek

Renata Pindara-Grocholewska

 

 

 

HARMONOGRAM KONKURSÓW MIĘDZYPRZEDSZKOLNYCH  
NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Lp.

Nazwa konkursu

Do kogo skierowane

Termin

Osoba odpowiedzialna za organizację

1.

Konkurs piosenki „My English Song”

Dzieci  i nauczyciele z przedszkoli Gminy

Międzyrzecz

Listopad 2024

Malwina Poterska

Daria Puhacz-Mazurek

2.

Konkurs matematyczny „Z matematyką za pan brat od przedszkolnych lat”

Dzieci  i nauczycieli z przedszkoli Gminy

Międzyrzecz

Marzec 2025

Marta Drzymała

Renata Pindara-Grocholewska

 

 

HARMONOGRAM KONKURSÓW PRZEDSZKOLNYCH

NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Lp.

Nazwa konkursu

Do kogo skierowane

Termin

Osoba odpowiedzialna za organizację

1.

Konkurs plastyczny „Dobro i piękno oczami przedszkolaka”

Dzieci z rodzicami

Styczeń 2025

Karolina Tuczyńska

2.

Konkurs recytatorski „Szlachetne zdrowie”

Dzieci z rodzicami

Kwiecień 2025

Aleksandra Prokop

 

 

 

HARMONOGRAM WYCIECZEK W ROKU SZKOLNYM 2024/2025

TEMATYKA WYCIECZEK

OSOBY ODPOWIEDZIALNE, TERMINY REALIZACJI

Spacery i wycieczki w obrębie miejscowości:

  • Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
  • Nadleśnictwo Międzyrzecz
  • Biblioteka Publiczna w Międzyrzeczu
  • Zamek i Muzeum w Międzyrzeczu
  • Komenda Policji
  • Jednostka Wojskowa
  • Wybrane punkty usługowe (zakład krawiecki, piekarnia)
  • Ścieżka Edukacyjna Nadleśnictwo Międzyrzecz – Głębokie

 

Wycieczki poza obręb miejscowości:

 

  • Wycieczka do „Ognika” w Zielonej Górze – Straż Pożarna
  • Teatr w Gorzowie
  • Klub Małego Wynalazcy w Bogdańcu
  • Wycieczka do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie
  • Park Krasnala w Nowej Soli
  • Rodzinne Siedlisko Zagroda Józefówka

 

Wszyscy nauczyciele zgodnie z planem współpracy

Opracowała: Halina Kołodziejczyk

Renata Pindara-Grocholewska
Daria Puhacz-Mazurek

Aktualności

Kontakt

  • Przedszkole nr 1 z Grupami Żłobkowymi ,,Pod Jarzebinką"
    ul. dr T. Podbielskiego 5
    66-300 Międzyrzecz
  • 533-392-701

Galeria zdjęć